Plné znění otázky
Zaměstnankyně zažádala o čerpání dovolené bezprostředně po mateřské dovolené. Je náš výpočet pro nárok na dovolenou správný? Dovolená 25 dnů/200h. Pracovní doba 40 hod./týdně. Zaměstnankyně na mateřské do 15.3.2025. Zůstatek dovolené z roku 2024 158 hod. 1.1.2025 – 15.3.2025 mateřská dovolená 424 hod. Čerpání dovolené z roku 2024 158 hod. Celkem 582 hod. – splněna podmínka 12 t., tj. (§ 216) + 800 hod. Nárok dovolené za rok 2025 1382 hod. /40=34 t. 34/52*5*40=131 hod. nový přepočet: 1513 hod./40 = 37 t. 37/52*5*40= 143 hod. Paní má za rok 2025 na 143 hod. dovolené.